Resultatlista Bessemerloppet 22.02.2004

H21
     1 Daniel Tynell                           Falun-Borlänge                       2:34:07    +0:00:00  
     2 Anders Palmér-Sjödin                    Hallby Sk                            2:42:13    +0:08:06  
     3 Per-Olov Svahn                          Boxholm                              2:42:15    +0:08:08  
     4 Andreas Östblom                         Årsunda If                           2:42:20    +0:08:13  
     5 Petter Mühlback                         Falun-Borlänge                       2:43:17    +0:09:10  
     6 Rikard Grip                             Falun-Borlänge                       2:43:22    +0:09:15  
     7 Peter Kindblom                          Reijmyre If                          2:43:24    +0:09:17  
     8 Ronnie Löf                              Högbo Aik                            2:47:46    +0:13:39  
     9 Johan Walldén                           Hedesunda If                         2:48:15    +0:14:08  
    10 Harri Partanen                          Högbo Gif                            2:48:38    +0:14:31  
    11 Tony Andersson                          Ifk Västerås Skidor                  2:50:36    +0:16:29  
    12 Joakim Jonasson                         Högbo Gif                            2:53:25    +0:19:18  
    13 Thomas Foxegård                         Björklinge Sok                       2:54:04    +0:19:57  
    14 Niclas Åberg                            Gävle Skidkamrater                   2:54:31    +0:20:24  
    15 Jonas Henningsson                       Roslagsbro If                        2:55:02    +0:20:55  
    16 Christer Lindström                      Bälinge If                           2:56:04    +0:21:57  
    17 Mattias Nilsson                         Ockelbo Sk                           2:58:58    +0:24:51  
    18 Fredrik Englund                         Enköpings Aif                        2:59:36    +0:25:29  
    19 Fredrik Ståhlberg                       Gävle Skidkamrater                   3:00:45    +0:26:38  
    20 Pontus Nylander                         Värmdö If                            3:02:31    +0:28:24  
    21 Ulf Tingström                           Ik Jordbränningarna                  3:02:57    +0:28:50  
       Fredrik Lindström                       Brandkårens Ik                       3:02:57    +0:28:50  
    23 Olle Hjerne                             Ifk Tumba                            3:04:41    +0:30:34  
    24 Pelle Edin                              Ok Vallonerna                        3:04:56    +0:30:49  
    25 Paavo Kervinen                          Södertälje If                        3:05:05    +0:30:58  
    26 Robert Eskelund                         Jäderfors Sk                         3:06:00    +0:31:53  
    27 Björn Hänninen                          Åmots Sk                             3:07:32    +0:33:25  
    28 Jörgen Ohlin                            Knutby If                            3:07:34    +0:33:27  
    29 Jörgen Sigfrids                         Högbo Gif                            3:09:37    +0:35:30  
    30 Anders Wikholm                          Högbo Aik                            3:09:45    +0:35:38  
    31 Martin Lindberg                         Öregrunds Ik                         3:10:26    +0:36:19  
    32 Mikael Stenbäck                         Södertälje If                        3:11:20    +0:37:13  
    33 Bo Johansson                            Häverödals Sk                        3:11:26    +0:37:19  
    34 Mattias Westfält                        Stenkyrka If                         3:11:54    +0:37:47  
    35 Adam Juvas                              Bjursås Ik                           3:13:11    +0:39:04  
    36 Magnus Ståhlberg                        Gävle Skidkamrater                   3:13:43    +0:39:36  
    37 Marcus Bertilsson                       Ockelbo Sk                           3:14:05    +0:39:58  
    38 Peter Brinkby                           Lillis If                            3:15:10    +0:41:03  
    39 Stefan Pers                             Gävle Skidkamrater                   3:15:59    +0:41:52  
    40 Erik Nylund                             Rävdun Sk                            3:16:07    +0:42:00  
    41 Fredrik Persson                         Ockelbo Sk                           3:16:21    +0:42:14  
    42 Torbjörn Gerogsson                      Hofors Aif                           3:16:30    +0:42:23  
    43 Anders Hübinette                        Bälinge If                           3:16:32    +0:42:25  
    44 Rober Grünan                            Häverödal                            3:16:33    +0:42:26  
    45 Jari Ihonen                             Sundbybergs Ik                       3:16:49    +0:42:42  
    46 Björn Eriksson                          Svärsjö If                           3:17:23    +0:43:16  
    47 Henrik Skoog                            Högbo Gif                            3:18:22    +0:44:15  
    48 Björn Rudlund                           Evertsbergs Sk                       3:18:48    +0:44:41  
    49 Anders Boström                          Ok Linné                             3:20:10    +0:46:03  
    50 Bengt Alfjorden                         Backe If                             3:21:07    +0:47:00  
    51 Peter Folksesson                        Årsunda If                           3:21:23    +0:47:16  
    52 Anders Thunegard                        Ik Tjelvar                           3:23:27    +0:49:20  
    53 Robert Hagström                         Tunafors Sk                          3:24:02    +0:49:55  
    54 Christian Ågren                         Ljusne Aik                           3:24:35    +0:50:28  
    55 Kalle Malmberg                          Sundbybergs Ik                       3:24:40    +0:50:33  
    56 Mattias Bergqvist                       Årsunda If                           3:25:23    +0:51:16  
    57 Markus Wiklund                          Åsarna Ik                            3:26:19    +0:52:12  
    58 Stefan Wiklund                          Åsarna Ik                            3:26:21    +0:52:14  
    59 Pontus Forsberg                         Hargs Bk Runners                     3:26:42    +0:52:35  
    60 Matrin Hamrin                           Sundbybergs Ik                       3:27:53    +0:53:46  
    61 Fredrik Karlsson                        Storvreta Ik                         3:29:40    +0:55:33  
    62 Håkan Jansson                           Peab Fritid                          3:29:42    +0:55:35  
    63 Lars Antilla                            Åshammars Ik                         3:31:46    +0:57:39  
    64 Anders Brunvall                         F16 If                               3:32:47    +0:58:40  
    65 Ulrik Hillstedt                         Ik Vavd                              3:33:09    +0:59:02  
    66 Christian Jansson                       Vassunda If                          3:36:52    +1:02:45  
    67 Thomas Dovander                         Järna Sk                             3:37:58    +1:03:51  
    68 Mathias Svärd                           Gästrike Hammarby If                 3:38:13    +1:04:06  
    69 Emil Walter                             F16 If                               3:38:21    +1:04:14  
    70 Andreas Gustavsson                      Värmdö If                            3:41:18    +1:07:11  
    71 Calle Hjerne                            Ifk Tumba                            3:41:28    +1:07:21  
    72 Anders Öman                             Hagunda If                           3:41:29    +1:07:22  
    73 Magnus Johansson                        Mälarö Sok                           3:42:28    +1:08:21  
    74 Robert Jansson                          Bälinge If                           3:44:23    +1:10:16  
    75 Jonathan Karlsson                       Nynäs Ik                             3:44:53    +1:10:46  
    76 Joakim Landström                        Åshammars Ik                         3:46:41    +1:12:34  
    77 Esbjörn Brolund                         If Fyris                             3:47:14    +1:13:07  
    78 Martin Melin                            Ok Kullingshof                       3:47:52    +1:13:45  
    79 Peter Claesson                          Enebybergs If                        3:49:12    +1:15:05  
    80 Stafan Hemestam                         Möklinta If                          3:49:52    +1:15:45  
    81 Tomas Rosen                             Öregrunds Ik                         3:51:16    +1:17:09  
    82 Johan Johansson                         Arlanda-märsta Sk                    3:52:23    +1:18:16  
    83 Mathias Andersson                       Falu Ik                              3:52:57    +1:18:50  
    84 Carl-Axel Sundbaum                      Arlanda Sk                           3:55:05    +1:20:58  
    85 Erik Mård                               Mälarö Sok                           3:55:18    +1:21:11  
    86 Christian Ahlsén                        Brudpigs Rk                          3:55:26    +1:21:19  
    87 Stefan Ek                               Ok Vallonerna                        3:55:34    +1:21:27  
    88 Håkan Lindström                         Ifk Tumba                            3:59:25    +1:25:18  
    89 Torbjörn Stolpe                         Vassunda If                          4:00:35    +1:26:28  
    90 Mattias Bylund                          Club Mf                              4:00:38    +1:26:31  
    91 Bryding Carl                            Handelshögskolans Llp                4:03:50    +1:29:43  
    92 Thord Axelsson                          Ernst & Young                        4:04:06    +1:29:59  
    93 Jonas Rahm                              Stockholm Stad If                    4:04:41    +1:30:34  
    94 Lewenhaupt Claes                        Atlas Copco If                       4:05:20    +1:31:13  
    95 Anders Ahlgren                          Åtvidabergs If                       4:08:08    +1:34:01  
    96 Leif Karlsson                           Högbo Aik                            4:09:07    +1:35:00  
    97 Mikael Åhs                              Vägverket Ff                         4:12:40    +1:38:33  
    98 Mikael Allnor                           Ernst & Young                        4:14:02    +1:39:55  
    99 Per Borg                                Vassunda If                          4:52:57    +2:18:50  
   100 Anders Larsson                          Kimstad Goif                         4:56:41    +2:22:34  
   101 Jacob Sjögren                           Hedesunda If                         5:00:36    +2:26:29  
   102 Petter Sundberg                         Ibm Klubben                          5:04:28    +2:30:21  
   103 Anders Grundsell                        Kista Sportklubb                     5:26:06    +2:51:59  

Printed 2004-02-22 17:12:16 Emit timing system